• 29.jpg
  • 30.jpg
  • res1-p.png
  • res2-p.png
поздравления с новорожденным

Besni'ye Mektup

Canım memleketim;
    Senden ayrıldıktan sonra zaman zaman ziyaretine geldim, ama Besni Eğitim Vakfı öncülüğünde yapılan eğitim bayramı nedeni ile geldiğim son gelişimde beni etkileyen konuları seninle paylaşmak isteyen bu mektubu yazıyorum.Öncelikle kaymakamınızın çalışkanlığı,misafir perverliği ve cana yakınlığı karşısında söyleyecek söz bulamıyorum.Ayrıca vakıf yöneticilerinin ve Belediye başkanının gayretliliği her türlü takdire değerdi.

 

 

 

Huzurunda bu etkinliğe emeği geçen herkese bir Besni'li olarak teşekkür ederim.ilçenin bu tür etkinliklere olan susamışlığını,spor salonlarına ve stadyumu dolduran çoluk cocuk,kadın yaşlı,genç onbinlerce insan nasılda haykırıyordu.Yine vakıf yöneticilerinin üstün gayreti sonucu açılan yüksek okul öğrencilerin tek tip giysileri sanki hepsi,Besnili gibi bizimle kenetlenmeleri,değişmekte olan çehreyin en güzel ifadesi değil miydi.Hele halkın,yerli yabancı ve akraba farkı gözetmeden misafir ağırlama isteği,hem göğsümüzü kabarttı hemde memleketimizin insanları için öteden beri söylenen sözlerin doğruluğunu kanıtladı.

            Bu ziyaretim sırasında çok güzel şeylerin oluşmakta olduğunu ve yapıldığını büyük bir memnuniyetle gördüm.Öncelikle gelen misafirlerin ilk ağırlandıkları ve organizasyonun yapıldığı Culfa parkı ve üzümlü park öteden beri senin için ve bizlerin yaşayamadığımız çocukluğumuzun ve şimdiki çocukların yaşaması için hayal ettiğim en güzel şeylerden biriydi. Hele yeni düzenleme yapılan pazar yerine hayran oldum. Sanki o esnafın çehresi değişmişti.Ayrıca bizim çocukluğumuzda bile her kış kapanan veya kayma sonucu çamur bataklığı olan kozluca yolundaki heyalanlı yeri görünce gözlerime inanamadım.Bu güzelliklerin yanında beni üzen bazı şeyleri de anlatamadan geçemiyeceğim.

           Seni biraz olsun kırarsam kusuruma bakma. Bu dönem mecliste Adıyaman Milletvekili sıfatı ile hiç temsilcin olmayışına çok üzüldüm ve eski dönemler bir sinema şeridi gibi gözlerimin önünden geçti.Neydi değilmi ? Günümüz şartlarında siyasi sahipsizliğin, hele hele gelişmeye açık ve girişimci bir ilçe için ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.Bizlere her hafta senin kokunu gönderen ve her zaman dört gözle beklediğimiz değerli Şekip ÖNDER kardeşimizin gazetesinde bayram arifesinde yayınlanan yeni belediye meclis üyelerinin ve ona cevaben eski belediye başkanının yazılarında kullandıkları üslubu hiç beğenmedim.

          Gönül isterdiki her iki başkan birisi idarecilik birikimi ile olgunluğunu, diğeri belediyecilik tecrübesi ile gençliğini birleştirerek bir sentez oluşturup sana nasıl daha güzel hizmetler yapılacağını tartışsınlar. Değerli memleketim; kafanı epeyce ağrıttım.Kusuruma bakma,bizden soracak olursan bizler iyiyiz. Yoksulluk mu desem, kader mi ? bilmem bizi senden ayıran, ama hiç merak etme, buralarda adını hep en üstlerde yazdırma gayreti içerisindeyiz.Rahmetli şair Nuri Dayıoğlu'nun şiirinde dediği gibi " Bizi özler gibidir sanıyorum,yağlıca silkelediğimiz,boz topraklı kayaardı tepeleri " kal sağlıcakla...

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle Bookmarks
Pin It

Web Projesi

Bugün98
Dün128
Bu hafta911
Bu ay3858
Toplam2629930

Şu anda 6 misafir ve üye yok çevrimiçi


Kubik-Rubik Joomla! Extensions